Moda

Erkekler İçin Son Sakal Modası

 Son zamanlarda sakalların iş ortamlarında da kullanılabilmesi nedeniyle tarz sahibi erkekler bu tarzlarını saçlarıyla olduğu kadar sakalları ile de yansıtmak istemektedir.

Erkekler İçin Son Sakal Modası

Son zamanlarda sakalların iş ortamlarında da kullanılabilmesi nedeniyle tarz sahibi erkekler bu tarzlarını saçlarıyla olduğu kadar sakalları ile de yansıtmak istemektedir. Sakalların gür olmasına göre de farklı kesim tarzlarının oluşturabildiği bu trendde,  kişiler kuaförler aracılığı arzu ettikleri görünüme kavuşmaktadır. Makinesi yardımı ile istediği görünümü kendi kendine yapabilenler ise çok daha cesur davranarak pek çok modeli denemektedir. Sakalın moda olması demek gelişi güzel sakalı uzatarak kullanmak demek değildir. Her bir telin farklı uzunlukta olduğu ve kirli ya da dağınık görünüme neden olan sakal görümünün moda olmadığı bilinmelidir. Düzgün kesimler ile şekillendirilmiş, yüze uygun sakal kesimleri oldukça hoş bir görünüm kazandırırken akışına bırakılan sakallar bakımsız bir imaj çizecektir.

Uzun Sakal Modası

Sakallarını uzatarak kullanan pek çok ünlünün ardından sakalların konuşma esnasında ayrı hareket edebileceği kadar uzatılması senenin son moda akımları arasında yer almaktadır. Bu kullanımda bıyıklarda çok önemlidir. Bıyıklar eğer mümkün ise muhteşem bir düzgünlükte olmalı ve uçları hafif yukarı kıvrık olmalıdır. Bu uzunluğu uygun bulmayanların kirli sakaldan daha uzun olacak şekilde sakal uzatmaları da mümkündür. Parmakların sakalın içerisinde kaybolacağı uzunluk bu model için idealdir ve bu modele saçların kısacık olması uygun olmayacağı için aynı uzunlukta saç ve bıyık kesimi de ideal görünüm için yeterlidir. Bakımlı olmak ve tüm bıyık ve sakal kıllarının aynı uzantıda olmasına özen göstermek mükemmel, havalı bir duruş için önem arz eder.

Çeneyi Sivri Gösteren Kesim

Sakalı uzun olmasa bile sadece çene kısmında bulunan sakalı daha uzatarak çekici, uzun bir yüze sahip olan erkekler bu modayı yakından takip etmektedir. Yanaklarda da yüzü kaplayacak kadar sakal olması ve bu sakalın çeneden sarkması ama koni biçiminde düzgün bir uzantısının olması önemlidir. Bu model özellikle beyaz ten ve renkli gözlü erkeklerin en çok kullandığı modeldir. Böylece yüz daha ön planda olur ve bu görünümün sakal kaynaklı olduğu ilk bakışta anlaşılmaz. Bu moda daha çok genç kesime hitap etse de son zamanlarda orta yaştaki erkeklerde de sık sık bu kesimlere rastlanmaktadır.

Çenenin Altında Sakal Olmayan Modeller

Yüzün her alanında sakalın olduğu ancak çenenin alt kısmının düzgün bir şekilde tıraş edildiği modelde sakal daha kabarık görünür. Bu tarz farklı olmak isteyenlerin özellikle tercih edebileceği bir modeldir. Erkek çekiciliğinde büyük yeri olan sakalın bakımlı görünmekle de büyük ilgisi olduğu unutulmamalıdır. Bu modele kısa sakal uygun olmayacağı için kabarık ve eğer mümkün ise kıvrık sakala sahip olan erkeklerde kullanımı daha uygundur. Düz sakal modellerinde ve seyrek sakallı erkeklerde istenilen görüntü oluşmadığında ve yüze de uygun olmadığında çekici olunmayacağı unutulmamalıdır. Sakal yapısına göre uygun trendler üzerinden seçim yapmak her zaman daha garanti bir duruş sağlayacaktır.

Etiket

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker