Moda

2018 Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

2018 Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

Sırt Dekolteli Gelinlik Modasına Uygun Etek Kabarıklığı Nasıl Olmalı?

Biliyorsunuz ki artık gelinlik modasında straplez pek tercih edilmiyor. Daha çok karın detayı dekoltesi veya sırt dekoltesi ön plana çıkıyor. Ayrıca etek kısmı da kabarık modelden çok daha sade, etek modeli ya da prenses modeli tercihler arasında ilk sıralara yerleşiyor.

Sırt Dekolteli Gelinlik İçin Nasıl Bir Etek Seçimi Yapılmalı?

Kabarık etekler gövdeyi daha kısa gösterdiği için bu tür modellerde straplez tercih edilmelidir. Sırt dekoltesini tercih edecek olanlar kesinlikle kalın sıfır kol veya dantel detaylı uzun kol üstler seçmelidir. Gelinliğin eteği ise kesinlikle çok kabarık olmamalıdır. Sırt dekolteli gelinliklerde, dekolteyi ön plana çıkarmak için eteğin daha sade ve daha az göze çarpacak şekilde olması gerekiyor. Böylelikle dekolte üzerinizde fazladan bir süs olarak görünmeyecek, size, adeta sizin için yaratılmış bir moda havası katacaktır.

Ne Tür Aksesuarlar Seçmeliyim?

Öncelikle boynunuz kesinlikle boş kalmamalı! Çünkü önden bakıldığında aşırı sadeliğe kaçılmış, arkadan bakılığında ise dekolte daha göz kamaştırıcı gibi görünecek ki bu da ters orantılı bir durumdur. Parlak, gümüş renkli ve etrafı küçük taşlarla çevrili gerdanlık tipi bir kolye sizi kusursuz bir on puanın sahibi yapacaktır. Küpe seçimine gelecek olursak, uzun modelleri tercih etmelisiniz. Küçük sallanmayan veya halka küpeleri seçerseniz tüm zarafetinize ters düşecektir. Ayrıca küpe ve kolyeyi kesinlikle bir arada kullanmayınız.

Ne Tür Ayakkabı Seçmeliyim?

Seçimleriniz arasında sivri burun topuklu ayakkabılar varsa listenizi silip baştan hazırlamanız gerekiyor demektir. Çünkü sivri burun ayakkabılar daha çok pantolon, tulum ve tülsüz modellerin öncüsüdür. Bu tür sırt dekoltelerinde önü oval gelen ayakkabılar gelinliğinizin bir parçası gibi uyum içinde olmanızı sağlayacaktır. Zira sivri burun ayakkabı giyip aynanın karşısında kendinize bakarsanız nasıl rahatsız bir şekilde göze çarptığını siz de fark edeceksiniz.

Etiket

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker